KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12498320
nr 1249 8320
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålningar, 2 st, Porträtt. Olja på duk, signerad. 73x55
Kondition: slitage, skador
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 april 2019
kl 19:58:54
18/4 20:56:20
19/4 21:53:00
Philippe de Rougemont
Läs mer om Philippe de Rougemont